home icon
akcji
Na stronie FunnyGames.pl znajdziesz najlepszy zestaw gier Gry z Wikingami! Jest tu aż 10 różnych gier Gry z Wikingami, na przykład Potężny Wiking & Wikińska bijatyka

Graj w gry Viking na FunnyGames

Poznaj naszą kolekcję gier Viking, gier z udziałem skandynawskich piratów i ich długich łodzi. Ponieważ Wikingowie są często mitologowani ze względu na brutalne najazdy na wybrzeże, większość gier, które tu znajdziesz, to gry walki, gry wojenne i przygody z walką na miecze. Jednak oprócz najazdów i grabieży klasztorów i miast zajmowali się również hodowlą, polowaniem i dużo handlowali i eksplorowali, podróżując drogą morską do Afryki Północnej, Bliskiego Wschodu i Ameryki Północnej.

Era Wikingów

Era Wikingów trwa od końca VIII wieku do XI wieku. Wikingowie odnoszą się do Skandynawów, którzy handlowali i napadali za granicą w tym czasie, ale tak naprawdę nie byli zjednoczoną grupą. Królestwa Norwegii, Szwecji i Danii jeszcze nie istniały, gdy pierwsi Wikingowie wyruszali w podróż. Przed wprowadzeniem alfabetu łacińskiego do kultury Wikingów pismo Wikingów używało symboli zwanych runami.

Łodzie Wikingów

Wikingowie używali różnych rodzajów łodzi. Najbardziej znanym typem jest longship. Były to okręty wojenne zaprojektowane pod kątem szybkości i zręczności. Mniejszy typ statku o nazwie Karve był również używany do transportu i pływania po płytkich wodach. Knarr był mocniejszym oceanicznym statkiem towarowym używanym do handlu i długich podróży. Martwi wodzowie Wikingów byli również chowani na swoich statkach po śmierci, aby mogli popłynąć do zaświatów.

Romantyczni Wikingowie

Pod koniec XVIII i XIX wieku w niektórych częściach Europy i Stanów Zjednoczonych ponownie pojawiło się zainteresowanie Wikingami, które później nazwano Odrodzeniem Wikingów. W tym okresie wizerunki Wikingów były romantyzowane jako szorstcy i zaniedbani, ale szlachetni bohaterowie. Czy wiesz, że nie ma archeologicznych dowodów na to, że Wikingowie nosili rogate hełmy? Rogaty hełm wikingów stał się popularnym wyobrażeniem poprzez operę wagnerowską. To bardziej spuścizna projektanta kostiumów Carla Emila Doeplera niż cokolwiek wspólnego z „Północnymi ludźmi” z epoki Wikingów.

Zacznij swoją przygodę z Wikingami

Czy jesteś gotowy, aby wyruszyć na własną przygodę wikingów? Chwyć za miecz i zacznij wiosłować. Żegluj po morzach w poszukiwaniu złota i miejsca na założenie osady wikingów. Aha, a czemu nie… możesz też zabrać swój rogaty hełm.

Podobne kategorie