home icon
Walki
Na stronie FunnyGames.pl znajdziesz najlepszy zestaw gier Gry w Czołgi! Jest tu aż 27 różnych gier Gry w Czołgi, na przykład 1941 Frozen Front & Clash of Tanks

Zagraj w najlepsze gry w czołgi online i kontroluj potężne pojazdy pancerne

Gry w czołgi są popularną podgrupą gier walki. Jedź tymi potężnymi, opancerzonymi pojazdami bojowymi i niszcz wrogów strzelając z działa. Mamy ogromną kolekcję labiryntów z czołgami 2D, gier bitewnych dla wielu graczy oraz kolekcję niesamowitych gier w czołgi 3D, znajdziesz wśród nich i historycznie dokładne modele czołgów, i futurystyczne pojazdy science-fiction.

Zagraj w bezpłatne gry w czołgi i poprowadź realistyczną armię czołgów do bitwy

Aby stworzyć nowoczesny czołg, konieczne były trzy wynalazki: zamontowana na pancernej obudowie wieżyczka działowa dużego kalibru lub obracająca się armata, w celu uzyskania dużej siły ognia, silnik spalinowy o mocy wystarczającej do pchania naprzód tak ciężkiego pojazdu oraz wynalezienie gąsienicy zamiast kół, aby te pojazdy bojowe mogły być używane w każdym terenie. Pierwsze powszechne użycie nowoczesnego czołgu miało miejsce podczas I wojny światowej, a następnie powstały bardziej zaawansowane czołgi, które odgrywały ważne ofensywne i defensywne role na polach bitew II wojny światowej.

Pierwsza gra wideo na temat czołgów, pojawiła się w 1974 roku i nosiła nazwę „Tank!”. Był to labirynt z czołgami, w którym trzeba było manewrować czołgiem po korytarzach i eliminować cele, samemu unikając zestrzelenia. Ta gra wpłynęła na wiele późniejszych gier w czołgi, nawet nowsze gry z czołgami 3D wciąż zawierają tę samą koncepcję walki taktycznej, krycia się za murami i innymi przeszkodami tworzącymi labirynt. Przeglądaj naszą wspaniałą kolekcję bezpłatnych gier w czołgi online i znajdź nowe ulubione gry!

Podobne kategorie