Na stronie FunnyGames.pl znajdziesz najlepszy zestaw gier Gry Mahjong! Jest tu aż 67 różnych gier Gry Mahjong, na przykład Mahjong Connect & Tiles of the Unexpected

Graj bezpłatnie online w najlepsze gry Mahjong i rozwiązuj układanki z płytek

Gry Mahjong to wciągające gry w których układa się płytki, zaprojektowane według tradycyjnych kamieni z popularnej chińskiej gry Mahjong. Typ gry mahjong, który najczęściej znajdziesz na tej stronie, nazywany jest również pasjans Mahjong lub pasjans Shanghai, ponieważ w przeciwieństwie do oryginalnych gier stołowych dla 4 lub 3 graczy, w wersjach skomputeryzowanych gracze grają samodzielnie. W bezpłatnych grach mahjong zebranych na tej stronie 144 płytki są ułożone w rozmaite formy, najczęściej składające się z wielu warstw. Twoim zadaniem jest znalezienie pasujących par i usunięcie ich z planszy.

Jak układać pasjanse Mahjong

Przyjrzyj się uważnie leżącej na planszy formie z płytek. Zobaczysz wiele płytek zawierających symbole i chińskie znaki. Można je podzielić na trzy typy: płytki proste, płytki z wyróżnieniem oraz płytki bonusowe. Płytki proste są ponumerowane od 1 do 9 i zawierają trzy kolory: kropki, bambusy i znaki. Płytki z wyróżnieniem nie mają numerowanej sekwencji. Posiadają one dwa kolory: cztery strony wiatru i trzy smoki. Płytki bonusowe przedstawiają cztery różne kwiaty oraz cztery pory roku.

Nawet jeżeli na początku gry zauważysz wiele par, możesz wybierać tylko te płytki, które mają wolny przynajmniej jeden długi bok. Nie możesz wybierać płytek, które są w całości lub częściowo przykryte innymi płytkami. Zdejmuj płytki warstwami, znajdując do pary te, które możesz ruszyć. Każda dopasowana para zniknie z planszy. Niektóre gry mahjong dają wskazówki i pozwalają na tasowanie płytek, jeżeli utkniesz, ale w innych brak możliwości ruchu oznacza przegraną. Czy masz zdolności potrzebne do przewidywania i wybierania właściwych par? Udanej zabawy w naszych świetnych grach mahjong 2D i 3D! Mamy bezpłatne gry online z płytkami tematycznymi oraz klasyczne pasjanse mahjong, więc wybierz, co chcesz!

Podobne kategorie