home icon
akcji
Na stronie FunnyGames.pl znajdziesz najlepszy zestaw gier Gry anime! Jest tu aż 17 różnych gier Gry anime, na przykład Sailor Scouts Avatar Maker & Princess Sweet Kawaii Fashion

Graj w darmowe gry Anime online na FunnyGames

Na tej stronie znajdziesz przegląd naszych najpopularniejszych gier anime. Dołącz do swoich ulubionych bohaterów z różnych seriali animowanych i mangi lub zaprojektuj i ubierz własne postacie w stylu anime. Jeśli szukasz gier walki opartych na japońskich serialach akcji, odwiedź naszą stronę Bijatyki Anime. Szukasz wciągających gier MMO z mangowymi postaciami? Zapraszamy do obejrzenia naszej kolekcji MMO Anime.

Co to jest anime?

Słowo „anime” pochodzi od „animacji”. W Japonii odnosi się do dowolnego rodzaju animacji komputerowej lub ręcznie rysowanej. Jednak poza Japonią anime jest głównie używane w odniesieniu do seriali animowanych i filmów z Japonii. Podczas gdy style wizualne różnych serii anime różnią się od siebie, te style artystyczne często charakteryzują się wspólnymi cechami, takimi jak kolorowe włosy i kostiumy oraz stosunkowo duże i wyraziste oczy.

Historia anime

Animacja produkowana komercyjnie przeżyła boom w Japonii w latach 60. Sukces wczesnych produkcji Walta Disneya wywarł ogromny wpływ na japońskich animatorów, zwłaszcza na słynnego i niezwykle płodnego artystę mangi i animatora Osamu Tezukę. Spojrzał także na hollywoodzką kinematografię, czerpiąc z technik takich jak ujęcia pod kątem, dramatyczne powiększenia i panoramowanie, aby stworzyć wizualnie wciągający przepływ paneli. Jego najsłynniejsze dzieła to Astro Boy, Princess Knight, Phoenix i Black Jack. W 1964 roku Astro Boy stał się pierwszym japońskim serialem animowanym wyemitowanym w USA, a japońska animacja również zaczęła wkraczać na rynek europejski.

Punkty orientacyjne w anime

Jednak dopiero pod koniec lat 80. XX wieku anime (lub Japanimation, jak to czasem nazywano w tamtych czasach) naprawdę zaczęło się rozwijać. Jednym z bardzo wpływowych czynników był słynny dystopijny cyberpunkowy film Akira z 1988 roku, oparty na mandze Katsuhiro Otomo. Dzięki złożonej fabule i olśniewającej oprawie graficznej Akira przyciągnęła publiczność na całym świecie. Pod koniec lat 90. XX wieku anime stało się jeszcze bardziej popularne na Zachodzie, kiedy serie takie jak Dragon Ball Z, Sailor Moon i Pokémon zaczęły być emitowane w czasie największej oglądalności. Dostępność skanów mangi i anime w Internecie dodatkowo zwiększyła jego globalną popularność.

Nasze gry anime

Mamy gry anime oparte na różnych znanych seriach, w tym wybór gier Dragon Ball Z i gier Naruto. Sprawdź te i wiele innych tytułów, na przykład Sword Art Online, One Piece i Bleach.

Podobne kategorie