home icon
Sport
Na stronie FunnyGames.pl znajdziesz najlepszy zestaw gier Gry w Kręgle! Jest tu aż 9 różnych gier Gry w Kręgle, na przykład Pro Bowling 3D & Classic Bowling

Graj w gry Kręgle, za darmo, online na FunnyGames

Jeśli chcesz się zrelaksować, grając w kręgle, trafiłeś na właściwą stronę! Wybierz kulę i tocz ją wzdłuż drewnianego toru. Twoim celem jest strącenie wszystkich kręgli i zdobycie najwięcej punktów jak to możliwe. Poniżej możesz przeczytać więcej o tym sporcie i różnych odmianach, w które możesz grać. Baw się dobrze z kolekcją gier w kręgle na tej stronie lub sprawdź naszą stronę gier z piłkami, aby znaleźć inne fajne tytuły!

Kręgle, starożytny sport

Najwcześniejsze dowody sportów kręgielniczych odkryli archeolodzy w Egipcie. Starożytne egipskie malowidła ścienne znalezione w królewskim grobowcu przedstawiają grę z około 5200 r.p.n.e. w której przedstawiono kamienną kulę i kręgle. W kręgle grywano również w imperium Rzymskim i z czasem gra rozpowszechniła się w Europie. Te starożytne gry ewoluowały na przestrzeni wieków w sporty takie jak bocce, skittles, bule, kręgle na trawniku i kręgle.

Rodzaje gry w kręgle

Na przełomie XIX i XX wieku na całym świecie powstały różne stowarzyszenia kręgli, a zasady dotyczące różnych odmian gry zostały ustandaryzowane.

Kręgle dziesięciopinowe

Większość naszych gier w kręgle online to dziesięciopinowe gry, najpopularniejsza odmiana tego sportu w Ameryce Północnej i Europie. Ze wszystkich wersji gry dziesięciopinowe kręgle obejmują największe i najcięższe kręgle i kule. Kula ma trzy otwory na palce, a gracze dostają dwie rundy na „klatkę”, aby przewrócić wszystkie dziesięć kręgli. Jeżeli uda ci się to w pierwszej rundzie to strzeliłeś strike'a. Jeżeli zajmie ci to dwie rundy, jest to spare.

Kręgle dziesięciopinowe dla dzieci

W przypadku małych dzieci grających w kręgle z 10 pinami rynnę można zablokować za pomocą długiej szyny lub pustej rurki, aby utrzymać kulę w grze. Niektóre tory do gry w kręgle zapewniają również metalową ramę, która pomaga dzieciom celować i toczyć kulę.

Kręgle świecowe

Ta odmiana jest popularna w Kanadzie i Nowej Anglii. Tutaj kręgle są nieznacznie wyższe niż w odmianie dzisięciopinowej, ale są cieńsze i proste jak świece. Gracze mają trzy rundy na „klatkę”. Ponieważ kula jest znacznie mniejsza, te wąskie kręgle dużo ciężej trafić. W odróżnieniu od innych wersji kręgli strącone kręgle nie są usuwane między rundami.

Kręgle Duckpin

Te kręgle są krótkie i przysadziste, trochę jak zgnieciony zwykły kręgiel, co nadaje im kształt przypominający kaczkę. Kula jest stosunkowo mała w porównaniu do kręgli z 10 pinami, a ty masz trzy rundy, aby powalić kręgle.

Podobne kategorie