home icon
akcji
Na stronie FunnyGames.pl znajdziesz najlepszy zestaw gier Gry z piratami! Jest tu aż 10 różnych gier Gry z piratami, na przykład Grogg.io & The Pirate Hunter

Graj w pirackie gry za darmo online na FunnyGames!

Ahoj, Kapitanie! Gracze szukający przygód mogą przemierzać siedem mórz w naszej kolekcji ekscytujących gier pirackich. Mamy gry pirackie z szybkimi statkami i wielkimi bitwami morskimi, jak również klasyczne gry logiczne i gry typu bubble shooter z motywem pirackim. Gracze mogą podróżować od wyspy do wyspy w poszukiwaniu ukrytego skarbu w zabawnej grze wieloosobowej 3D {Grogg.io}(game: 113299). Mogą też atakować inne pirackie statki i uciekać przed legendarnymi morskimi potworami w wieloosobowej grze przygodowej Pirate Storm

Piraci i szeregowcy

Piraci to złodzieje, którzy dokonują rabunków na morzu. Czasem mianem piratów określa się też szeregowców, ale to w gruncie rzeczy nie to samo. Szeregowiec to ktoś, kto ma licencję od rządu na rabowanie wrogich statków w czasie wojny. Choć ich działalność często sprowadza się do tego samego, piraci odnoszą się tylko do ludzi, którzy nie mają takiej licencji. W przeszłości - i po dziś dzień! - piraci często czaili się na wąskich drogach wodnych używanych przez statki handlowe do dostarczania towarów. Ponieważ trasy, po których statki handlowe mogą się poruszać na wąskich wodach, są zazwyczaj dość przewidywalne, pirackie statki mogły wykorzystać te informacje, by czekać i zasadzać się na przepływające statki. Niektóre statki pirackie przebierały się również za statki handlowe, aby zbliżyć się do innych statków i nie wywoływać natychmiastowego alarmu.

Pirackie Gry: Piracki wizerunek

Większość gier o piratach dostępnych na naszej stronie (i nie tylko) nie jest o współczesnych piratach. Pirackie historie i gry są zazwyczaj oparte na popularnym (i nie do końca realistycznym) wyobrażeniu, jakie mamy o bardzo specyficznym okresie w historii piractwa: Złotej Erze Piractwa na Karaibach, która trwała od końca XVII do początku XVIII wieku. Obejmuje on przedstawienia kapitanów piratów w trójgraniastych kapeluszach i długich płaszczach z drogich tkanin, często zdobionych złotymi wykończeniami i haftami. Może mają metalowy hak zastępujący brakującą rękę, jak Kapitan Hak z Peter Pan. Albo drewnianą nogę, jak Long John Silver z Wyspy Skarbów. Piraccy Kapitanowie są często uzbrojeni w miecz i pistolet z krzesiwem. Mogą mieć na ramieniu bezczelną papugę lub małą małpkę. Reszta załogi często wygląda nieco bardziej poszarpanie. Mają podarte ubrania, blizny na twarzy i opaski na oczach po wielu walkach, a także braki w uzębieniu (prawdopodobnie spowodowane szkorbutem). Czasami reszta pirackiej załogi jest też przedstawiana jako trochę głupia. Dobrym przykładem niezdarnych piratów są komicznie niefortunni Pintel i Ragetti, poplecznicy kapitana Barbossa’s w Piratach z Karaibów.

Pirackie gry: Poszukiwanie skarbów

Oprócz rabowania statków, wiele pirackich przygód wiąże się z poszukiwaniem zaginionego skarbu, który został gdzieś zakopany po wcześniejszych grabieżach. Często istnieje tajna mapa skarbów, na której wielkim X zaznaczone jest miejsce, gdzie ukryta jest skrzynia pełna złota i drogocennych klejnotów. Nasze pirackie gry aż kipią od zakopanych skarbów i map skarbów. W naszym przeglądzie gry łodzie znajdziesz jeszcze więcej gier ze statkami i bitwami morskimi. Podnieś żagle, zarzuć kotwicę i wyrusz na poszukiwanie fortuny!

Podobne kategorie