home icon
Karciane
Na stronie FunnyGames.pl znajdziesz najlepszy zestaw gier Gry Solitaire! Jest tu aż 53 różnych gier Gry Solitaire, na przykład Pasjans pająk & Pasjans półksiężyc

Gry pasjans i samotnik

Pasjans karciany odnosi się do szeregu gier, w które można grać samemu z jedną lub kilkoma taliami kart. Karty są układane na stole odkryte lub zakryte, według określonego wzoru. Twoim celem jest posortowanie kart według koloru i liczby. Ludzie często określają ten typ gry jako samotnik lub pasjans, ale w rzeczywistości nazwy te nie są ściśle wymienne. „Samotnik” służy także do opisywania gier jednoosobowych, rozgrywanych za pomocą kamieni, płytek, kołków i innych przedmiotów poza kartami. „Pasjans", z kolei, oznacza gry samotniki rozgrywane tylko za pomocą kart.

Klasyczny pasjans: Klondike

Klasyczna wersja gry nazywa się Klondike. Karty są ułożone w 7 rzędach. Ta część gry nazywa się tableau. W lewym rogu powyżej tableau znajdziesz stos kart rezerwowych. W zależności od poziomu trudności możesz dobierać jedną kartę lub trzy karty jednocześnie. Jeśli znajdziesz asa, możesz go umieścić na wolnych komórkach po prawej stronie nad tableau. Asy to podstawa, na której zbudujesz resztę koloru. Wewnątrz tableau możesz sortować karty w kolejności malejącej, na przemian w kolorze czerwonym i czarnym, zanim przeniesiesz karty do podstawy.

Pasjans łączony i inne odmiany

Żeby było weselej, zebraliśmy również wiele ciekawych odmian gier. Na tej stronie znajdziesz kilka fajnych gier fusion, które łączą pasjansa z innymi grami, jak Twenty48. Istnieje również wiele trudnych odmian klasycznego Klondike. Poniżej znajduje się krótki przegląd niektórych najpopularniejszych odmian.

Pasjans pająk

Pająk to wersja, w której całe budowanie i sortowanie odbywa się w obrębie tableau zamiast w pustych komórkach w prawym górnym rogu. Gdy kolor zostanie ukończony w kolejności malejącej, automatycznie zniknie z tableau i pojawi się w komórkach fundamentu.

Pasjans piramida

W pasjansie piramida, karty są ułożone w rzędy w kształcie piramidy. Możesz usunąć odkryte karty, łącząc je, aby uzyskać 13, lub, w niektórych odmianach, wybierając kartę o wartości jednego punktu powyżej lub poniżej poprzedniej karty. Twoim celem jest ujawnienie i usunięcie wszystkich zakrytych kart.

Pasjans półksiężycowy

Ta trudna wersja wykorzystuje dwie talie kart. Posortuj karty w półksiężycu i przenieś je na fundamenty malejące lub rosnące. Musisz usunąć wszystkie karty z półksiężyców, zanim zabraknie ci przetasowań.

Free Cell

Free Cell to tak zwana gra otwarta. Oznacza to, że wszystkie karty są odkryte. Można jednak przenosić tylko górne (lub górną sekwencję) z każdej kolumny. Posortuj talię kart na tableau i przenieś je na fundamenty.

Podobne kategorie