home icon
Karciane
Na stronie FunnyGames.pl znajdziesz najlepszy zestaw gier Gry Poker! Jest tu aż 17 różnych gier Gry Poker, na przykład Governor of Poker 2 & Governor of Poker 3 Free

Graj w darmowe gry poker online na FunnyGames

Na tej stronie znajdziesz nasze najlepsze gry poker. Sprawdź wersje demo niesamowicie popularnych gier Governor of Poker 2 i następcy Governor of Poker 3 lub przejrzyj naszą kolekcję gier kasynowych aby znaleźć więcej. Czy przechytrzysz swoich przeciwników sprytnymi blefami i tajemniczą pokerową twarzą? Zajmij miejsce przy stole i od razu zacznij grać lub poczytaj więcej o naszych grach poniżej. Po więcej gier karcianych przejdź na tę stronę.

Poker: Jak grać w Texas Hold 'em.

Większość naszych tytułów ma w sobie Texas Hold'em, jedną z najbardziej popularnych wersji gry. Gra została wynaleziona w Robstown w stanie Texas na początku pierwszej dekady XX w. Oto jak w nią grać:

Poker w ciemno i ante

Gracze na zmianę rozdają karty zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a dwóch graczy po lewej od rozdającego musi postawić przymusowy zakład: mała ciemna i duża ciemna. Ante to wymuszony wkład wszystkich graczy, a blindy i ante stopniowo rosną w trakcie gry, aby zwiększyć presję.

Poker: wykładanie kart

Każdy gracz otrzymuje dwie karty (karty własne). Spójrz na swoje karty i zdecyduj, czy chcesz postawić zakład, czy zrezygnować (spasować). Po postawieniu wszystkich zakładów krupier rozdaje flop: trzy odkryte karty na środku. Następuje kolejna runda licytacji, podczas której gracze mogą sprawdzić lub podnieść zakład. Dodaje się czwartą odkrytą kartę (turn) i następuje kolejna runda licytacji. Następnie rozdawana jest piąta i ostatnia karta wspólna (river) i można rozpocząć walkę.

Układy pokerowe

Gracz, który potrafi ułożyć najlepszy układ 5-kartowy, wygrywa. Oto lista od najcenniejszych do najmniej cennych układów pokerowych:

  • Poker królewski — karty od 10 do asa, wszystkie z tego samego koloru
  • Poker — nieprzerwana sekwencja pięciu kart (np. 3-4-5-6-7) tego samego koloru
  • Kareta — cztery karty o tej samej wartości, im wyższa, tym bardziej wartościowa (np. 4 asy)
  • Full — trójka plus jedna para
  • Kolor — pięć losowych kart tego samego koloru
  • Strit — nieprzerwana sekwencja pięciu kart, ale nie z tego samego koloru
  • Trójka — trzy karty o tej samej wartości, im wyższa, tym bardziej wartościowa
  • Dwie Pary
  • Para — dwie karty o tej samej wartości
  • Wysoka karta - jeśli żaden gracz nie może wykonać kombinacji kart pokera, wygrywa gracz posiadający kartę o najwyższej wartości

Podobne kategorie