Na stronie FunnyGames.pl znajdziesz najlepszy zestaw gier Gry w węża! Jest tu aż 29 różnych gier Gry w węża, na przykład Szczęśliwe węże & Papierowe węże

Zagraj w najlepsze gry węże za darmo na FunnyGames!

Znajdziesz najlepsze gry w węże na stronie FunnyGames. Mamy wszystko, od klasyków do gier wieloosobowych i wersji .io jak Wesołe Węże. Celem gry jest przeprowadzenie węża przez labirynt lub otwartą przestrzeń poprzez zbieranie pestek, owoców i innych drobnych elementów. Im więcej połkiesz, tym większy twój wąż. Musisz unikać uderzenia w dalszą część swojego ciała, co staje się coraz trudniejsze wraz w wydłużaniem się ogona. W grze wieloosobowej znajdziesz też przeciwników. Uważaj żeby cię nie ugryźli!

Historia gry Wąż

Wąż pojawił sie w późnych latach 70-tych i był adaptacją labiryntu gry Blokada (1976). W tej grze gracze budują szlak i przetrwają tak długo, jak uda im się omijać przeszkody. Mechanizm gry był prosty i dość łatwy do powtórzenia, co spowodowało powstanie licznych gier komputerowych i na konsole w późnych latach 70-tych i na początku lat 80-tych, takich jak Surround, Worm, Nibbler i Tron. W pewnym okresie gra popadła w zapomnienie aż do czasu pojawienia się na telefonach Nokia dla rozrywki użytkowników. Przez to gra zyskała zdecydowanie większą publiczność i stała się bardzo popularna.

Rodzaje gier w Węża

Jest wiele różych wersji tej gry i znajdziesz je na naszej stronie. Nie wiesz gdzie zacząć? Przeczytaj poniżej informacje o różnych wersjach.

Klasyczne gry w Węża

Oryginalna wersja była monochromatyczna i zawierała duże piksele. Wersje online klasycznej wersji zazwyczaj używają podstaw tej gry z wykorzystaniem grafiki 2D, dużych pikseli oraz prostych schematów kolorystycznych. Niektóre wersje duplikują wygląd starych monochromatycznych ekranów telefonów komórkowych.

Gry Wąż wieloosobowe

W tych grach możesz rywalizować z innymi graczami online. Odetnij im drogę i zmuś do uderzenia w ogon twojego węża, aby zmniejszyć ich do święcących pestek. Po zjedzeniu wielu owoców twój wąż nie tylko nabierze długości, ale też stanie się większy i grubszy. Stań się największym z węży i znajdź się na szczycie rankingu. Oferujemy liczne wersje popularnych edycji .io takich jak Slither.io, Worms.io oraz Węże Świąteczne. Aby dowiedzieć się więcej, sprawdź podsumowanie gier .io.

Wąż Chomp

Mamy również gry oparte na tych samych mechanizmach, gdzie budujesz szlak, który odcina części platformy i pozwala dodać je do twojego terytorium. Jesteś bezpieczny w sferze o swoim wybranym kolorze, ale jesteś narażony na niebezpieczeństwo po wyjściu ze swojej sfery. Upewnij się, że nie zostaniesz przechwycony! Ten podgatunek nazywany jest czasami grami Chomp i nasza popularna gra Papier.io 2 jest świetnym przykładem.

Podobne kategorie