home icon
Sport
Na stronie FunnyGames.pl znajdziesz najlepszy zestaw gier gry w golf! Jest tu aż 25 różnych gier gry w golf, na przykład Presidential Golf & Footgolf Evolution

Graj w darmowe gry golfowe online na FunnyGames

Fore! Machaj kijem na polu golfowym online i ciesz się relaksującą grą w golfa. Umieść małą białą piłeczkę na tee i wybij ją przez green idealnym zamachem. Twoim celem jest wystrzelenie piłeczki do dołka przy jak najmniejszej liczbie uderzeń. Najlepszym możliwym osiągnięciem jest zdobycie hole-in-one. Jednak trasa jest pełna przeszkód - nazywane są one „zagrożeniami” - które mają na celu utrudnić Ci grę! Jeśli najbardziej interesuje Cię gra w golfa, kontynuuj. Aby zapoznać się z naszymi pełnymi przeszkód tytułami minigolfa, przejrzyj nasz katalog minigolf.

Początki golfa

Ponieważ istnieje wiele gier z piłką, które mogły być prekursorem tego sportu, toczy się dyskusja na temat początków golfa. Jednak współczesny golf, w jaki się obecnie gra, wywodzi się ze Szkocji, a pierwsze 18-dołkowe pole golfowe powstało w 1764 roku na Old Course w nadmorskim mieście St Andrews. Golf stał się tak popularny w XV-wiecznej Szkocji, że król Jakub II zakazał go, aby młodzi mężczyźni nie odwracali uwagi od uczenia się innych umiejętności, takich jak łucznictwo. Jednak nieco ponad 50 lat później jeden z jego następców, Jakub IV, zniósł zakaz po tym, jak sam zaczął grać w golfa i stał się entuzjastycznym graczem.

Pole golfowe

Pole golfowe składa się z różnych obszarów, na których mogą odbywać się określone ruchy, oraz elementów stanowiących wyzwanie dla gracza. Gra zaczyna się od pola tee. Gracze mogą przypiąć tee do pola tee, położyć na nim piłkę, aby unieść ją nad ziemię, aby móc wykonać czysty strzał, i uderzyć ją, aby rozpocząć grę. Piłka musi przejść przez trawiasty obszar zwany fairway. Trawa na polu tee równa i krótka, ale fairway jest otoczony krzaczastymi obszarami zwanymi roughs i zawiera wiele zagrożeń, takich jak elementy wodne i piaszczyste zawady, które mogą uwięzić piłkę. Wokół flagi i dołka znajduje się putting green. To obszar do bardzo precyzyjnych uderzeń w ostatniej fazie pola, gdzie podłoże jest bardzo równe, a zieleń jeszcze krócej przycięta.

Graj w golfa i nie tylko

Wybierz grę i rozgrzej się przed potężnym zamachem. Jeśli szukasz więcej gier sportowych, nie zapomnij sprawdzić naszej strony gry sportowe i naszej kolekcji gier z piłkami!

Podobne kategorie