home icon
akcjiAnime
Na stronie FunnyGames.pl znajdziesz najlepszy zestaw gier Gry Dragonball Z! Jest tu aż 2 różnych gier Gry Dragonball Z, na przykład Goku Vs Vegeta RPG & Dragon Ball Fierce Fighting 2.8

Graj w darmowe gry Dragonball Z online na FunnyGames

Przeżyj koniec lat 90. dzięki naszej kolekcji gier Dragonball Z! Dragonball Z to serial animowany oparty na mandze Dragon Ball Akiry Toriyamy. Historia Dragonball Z obejmuje drugą połowę komiksu, przedstawiając Goku jako dorosłego, jego dzieci, jego rywala Vegetę i szereg nowych złoczyńców, którzy zagrażają wszechświatowi. Zagraj w karting ze swoimi bohaterami DBZ lub zaprojektuj dla nich nowe kostiumy. Zmierz się z innymi Z Fighters lub spróbuj pokonać złoczyńców, takich jak Frieza, Cell i Buu w naszych bijatykach DBZ. Szukasz jeszcze więcej gier walki? Nie zapomnij sprawdzić naszej strony bijatyki!

Dragon Ball i DBZ

Komiks Dragon Ball Akiry Toriyamy był publikowany w magazynie Weekly Shonen Jump w latach 1984–1995. Pierwszy serial animowany pod tym samym tytułem, emitowany od 1986 do 1989 roku, obejmuje dzieciństwo głównego bohatera Goku. W 1989 roku Dragonball Z rozpoczął nadawanie w Japonii i trwał do 1996 roku. Chociaż Dragonball Z było kontynuacją fabuły przedstawionej w Dragon Ball, zostało opublikowane jako nowe anime, próbując oderwać się od wcześniejszego stylu serii i pozostawić ładniejszy projekt postaci i zaokrąglone linie na korzyść ciemniejszego i bardziej dojrzałego stylu, aby odzwierciedlić zmieniającą się treść komiksu.

Dlaczego Z?

Toriyama dodał literę „Z” do nazwy serialu animowanego, aby odzwierciedlić, że będzie to ostatnia część jego mangi, ponieważ czuł, że kończą mu się pomysły i nadszedł czas, aby zakończyć serię. Jednak, jak się okazało, historia DBZ stanowiłaby w rzeczywistości największą część oryginalnego komiksu, obejmującą 325 rozdziałów tego, co ostatecznie stało się 519-rozdziałową mangą. DBZ wprowadziło nowe postacie, które stały się trwałymi ikonami serii, takie jak Vegeta, Trunks, Gohan i Goten. I chociaż niektóre starsze postacie, takie jak Piccolo i Krillin, pozostały częścią głównej obsady Drużyny Z, inni bohaterowie z oryginalnej serii, tacy jak Yamcha, Tienshinhan, Chiaotzu, szybko zniknęli z głównej akcji.

Gry Dragonball Z i inne tytuły anime

Kamehameha! Powróć do przygód Goku oraz jego przyjaciół i wrogów w naszej kolekcji zabawnych gier walki, wyścigów i przebieranek. Wybierz swoje ulubione postacie i wygraj! Chcesz zagrać w więcej tytułów inspirowanych anime? Udaj się na nasze strony gry anime i bitwy anime!