Na stronie FunnyGames.pl znajdziesz najlepszy zestaw gier Gry w domino! Jest tu aż 12 różnych gier Gry w domino, na przykład Amazing Dominoes & Dominoes Deluxe

Graj w darmowe gry Domino online na FunnyGames!

Tutaj znajdziesz wspaniałą kolekcję gier domino online. Domino to starożytna gra stołowa oparta na kafelkach, która najprawdopodobniej ma swoje historyczne korzenie w Chinach, chociaż zanim dotarła do Europy, zarówno zestaw płytek, jak i zasady uległy znacznym zmianom podczas transportu. Spróbuj połączyć płytki, dopasowując liczby na końcu każdego łańcucha i bądź pierwszym, który pozbędzie się płytek, aby wygrać grę. Szukasz więcej gier? Nie zapomnij też sprawdzić naszej sekcji gry planszowe!

Gry domino - zasady

Gra bardzo się rozwinęła, więc istnieje wiele różnych sposobów gry, a zasady będą się odpowiednio różnić. Ogólnie jednak Twoim celem jest zwykle dopasowanie płytek i utworzenie łańcucha. Każda prostokątna płytka jest podzielona na dwie połowy, a na każdej połowie znajduje się numer. (W zestawach dla młodszych dzieci cyfry są czasami zastępowane obrazkami). Połącz płytki ze sobą, umieszczając pasujące połówki obok siebie. Postaraj się pozbyć swoich płytek, zanim przeciwnicy będą mogli położyć wszystkie swoje na stole. Jeśli nie możesz umieścić żadnych płytek, ponieważ nie masz żadnych elementów, które pasują do tych na stole, będziesz musiał narysować nowy z kupki.

Gry domino - duble

Duble to specjalne figury w zestawie, które mają tę samą liczbę na każdej połowie. Można je umieścić pod kątem 90 stopni względem innego elementu o tej samej liczbie. Zwykle na początku gry decydujesz, kto zacznie, ujawniając, kto ma najwyższy dublet. Ten gracz musi wtedy rozpocząć tą płytką. 1/1 to najniższy dubel, a 6/6 najwyższy.

Domino - gra strategiczna

Domino wygląda prosto, ale to nie tylko gra szczęścia. Często będziesz mógł wybrać, które płytki chcesz grać. W zależności od tego, jakie płytki domina trzymasz, które już leżą na stole, a które podejrzewasz, że mogą posiadać twoi przeciwnicy, możesz spróbować wypracować najkorzystniejsze ruchy. W niektórych grach zamiast wygrywać, grając wszystkimi swoimi kafelkami, Twoim celem jest zdobycie określonej liczby punktów. Chociaż reguły są często dość oczywiste, a wiele gier domino zawiera samouczek, zawsze możesz wrócić do zasad za pośrednictwem menu lub sekcji informacji w grze. Powodzenia!

Podobne kategorie