Na stronie FunnyGames.pl znajdziesz najlepszy zestaw gier gry w warcaby! Jest tu aż 9 różnych gier gry w warcaby, na przykład Brutalne warcaby & Checkers Legend

Zagraj w warcaby online za darmo na FunnyGames

Ciesz się grą w warcaby i zagraj w różne edycje tej klasycznej gry planszowej na FunnyGames. Umieść swoich ludzi na planszy i przeskocz nad pionami przeciwnika, aby ich złapać, gdy przechodzisz na drugą stronę. Jeśli lubisz strategiczne gry planszowe, koniecznie sprawdź naszą stronę szachy. Mamy też świetną kolekcję gier backgammon. Czy wiesz, że zanim zestawy gier planszowych były tak powszechnie dostępne, gracze używali kamieni z zestawów backgammon do gry w warcaby? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej, lub zacznij grać od razu!

Warcaby: starożytna gra

Warcaby są czasami nazywane warcabami angielskimi. Jest to jedna z najstarszych gier planszowych na świecie i wydaje się, że istniała od tysięcy lat. Kamienne plansze w szachownicę znaleziono w starożytnych egipskich grobowcach, a do gier planszowych, które wydają się bardzo podobne do warcabów angielskich, odnoszą się teksty napisane przez Homera i Platona. Oczywiście gra nieco się zmieniła z biegiem czasu i w różnych regionach i turniejach na całym świecie obowiązują różne zasady. W turniejach takie zasady były często wprowadzane, aby wymusić ruchy i uniemożliwić graczom zachowanie zbytniej ostrożności.

Warcaby: Jak grać

Warcaby na pierwszy rzut oka wydają się proste, ale jest to gra strategiczna, w której musisz myśleć z wyprzedzeniem, zanim przesuniesz swoje figury. Gra toczy się na planszy w kratkę z 64 polami. Każdy gracz ma 12 pionów (zwanych „warcabami”), a każda figura może poruszać się tylko po przekątnej. Celem gry jest złapanie wszystkich warcabów drugiego gracza, przeskakując nad nimi i usuwając je z planszy. Jeśli jeden z twoich warcabów dotrze do drugiego końca planszy, ten pionek zostanie „ukoronowany”. Pionek nazywany jest wtedy „damką” i zyskuje możliwość wykonywania kolejnych skoków. Zazwyczaj koronuje się pionek, kładąc na nim inny pionek, ale niektóre zestawy warcabów mają pionki z malowaną koroną po jednej stronie, dzięki czemu można odwrócić figurę, aby pokazać, że jest damką. Gracz, któremu jako pierwszemu skończą się pionki, przegrywa.

Prawdziwa gra umiejętności

Ciesz się tą starożytną grą i umiejętnościami i myśl z wyprzedzeniem, strategizując i planując swoje ruchy na całej planszy. Tutaj możesz zagrać w różne warcaby lub odwiedzić naszą stronę gry planszowe, aby uzyskać więcej gier!

Podobne kategorie