Na stronie FunnyGames.pl znajdziesz najlepszy zestaw gier Gry w pacmana! Jest tu aż 13 różnych gier Gry w pacmana, na przykład Pac-Xon Deluxe & Pac-Rat

Graj w darmowe gry Maze Chase online na FunnyGames

Gry Maze Chase to kultowe gry wideo z lat 80. XX wieku, w których musisz przejść przez poziom podobny do labiryntu, zbierając pipsy, owoce, monety i inne przedmioty. Labirynt często będzie zawierał jednego lub więcej wrogów, których będziesz musiał omijać, poruszając się po wąskich uliczkach. Myśl naprzód i skręcaj tak, aby trzymać prześladowców na dystans. Jeśli chcesz zagrać w bardziej nostalgiczne klasyki gier wideo, nie zapomnij zapoznać się z naszym przeglądem klasycznych gier tutaj

Pacman Games, klasyczny pościg w labiryncie

Najbardziej znaną grą pościgową w labiryncie jest oczywiście Pacman. Pacman, wydany po raz pierwszy w 1980 roku przez Namco, był ogromnym hitem w latach 80. i często był naśladowany w różnych wersjach bootlegowych. Gra miała również kilka spin-offów i sequeli, takich jak Ms. Pac-Man z 1982 roku. W tych grach musisz poruszać swoją żółtą postacią w kształcie dysku przez labirynt i zjadać wszystkie kulki, będąc ściganym przez cztery duchy. Jedząc specjalne kulki mocy, możesz tymczasowo unieszkodliwić duchy: zmienią kolor na niebieski i będziesz mógł je zjeść. Labirynty tej gry często zawierały jeden lub więcej tuneli warp i dodatkowe przedmioty.

Maze Chase

Pomimo swojej sławy Pacman nie był właściwie pierwszą grą typu Maze Chase. Poprzedziła ją Heiankyo Alien, gra komputerowa, która została opracowana i wydana w 1979 roku przez Grupę Nauki Teoretycznej Uniwersytetu Tokyo, a rok później wydana jako gra zręcznościowa. W tej grze musiałeś przejść przez labirynt, chwytając kosmitów. Po sukcesie Pac-Mana we wczesnych latach 80. wyprodukowano wiele innych gier Maze Chase, co doprowadziło do wyłonienia się Maze Chase jako ugruntowanego podgatunku gier. Chociaż Pacman pozostaje najbardziej kultowym z tych tytułów, istnieje wiele innych zabawnych gier z podobną mechaniką do odkrycia i zabawy.

Wejdź do labiryntu

Wybierz jedną z gier do wypróbowania na tej stronie lub przejrzyj pełną kolekcję przygód opartych na labiryncie wymienionych na naszej stronie gry labirynty. Pełny przegląd gier opartych na umiejętnościach znajdziesz na naszych stronach gry skill. Miłej gry!

Podobne kategorie